Jak pracujemy?

Zarządzanie flotą samochodową może być prowadzone wewnątrz firmy przez zatrudnionego menedżera floty lub można skorzystać z usług zewnętrznego dostawcy, który specjalizuje się w outsourcowaniu zarządzania flotą jakim jest np. Perfekt Flota.

Fleet manager wewnątrz firmy to osoba wielozadaniowa. FM musi łączyć rolę i różne umiejętności. Mówi się często, że Fleet Manager to analityk, prawnik, finansista, strateg, zakupowiec, psycholog w jednej osobie. Często ciężko jest połączyć te wszystkie cechy i umiejętności, by sprawnie zarządzać wolumenową flotą. Z pomocą przychodzi wtedy outsourcing i zespół PF, który dzięki swoim wewnętrznym zasobom i odpowiednim narzędziom może wyjść naprzeciw.

Do zdecydowanych plusów outsourcingu należą:

  • Zwykle niższe koszty niż zatrudnienie na etat Fleet Managera / działu floty: Zatrudnienie wiąże się z kosztami wynagrodzenia, sprzętu, szkoleniami i benefitami pracowniczymi. Dodatkowo, wymaga utrzymania biura, zaplecza technologicznego, a czasami auta służbowego.
  • Specjalistyczna wiedza i doświadczenie: Zewnętrzny dostawca zarządzania flotą jakim jest Perfekt Flota ma specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie floty. Posiada wyszkolony personel, który skoncentruje się na efektywnym zarządzaniu pojazdami.
  • Skalowalność: Zewnętrzny dostawca zarządzania flotą może łatwo dostosować się do zmieniających się potrzeb firmy, zwłaszcza jeśli flota jest poddawana wahaniom rozmiarów.
  • Koncentracja na kluczowych obszarach działalności: Outsourcing pewnych zadań umożliwia Twojej firmie skoncentrowanie się na kluczowych obszarach biznesowych. Zamiast angażować się w operacyjne detale, możesz skupić się na strategii, rozwijaniu produktów czy zdobywaniu nowych klientów. Outsourcing pozwala delegować niektóre zadania, aby móc skoncentrować się na tym, co naprawdę przynosi wartość dodaną.

 

  • Właścicielski nadzór nad bieżącymi tematami, wsparcie zespołu przy natłoku zadań.
  • Case Study zaczerpnięte od innych Klientów, gdzie w praktyce przetestowaliśmy dane rozwiązania i wiemy, które procesy działają i generują oszczędności, a które nie.
  • Dzięki równorzędnemu biznesowi związanym z wynajmem długoterminowym znamy kulisy branży i wiemy na jakie rzeczy kładą nacisk CFMy, na jakie rzeczy koniecznie trzeba zwrócić uwagę w zawieranych umowach, jakie wartości i zabezpieczenia powinny być wpisane w dokument SLA, itd..
  • Ilość rosnących nowych Klientów przy jednoczesnym utrzymywaniu portfela „starych” Klientów, którzy cały czas są z nami od wielu lat,

To nas wyróżnia i dzięki temu nasi Klienci są z nami związani wieloletnimi umowami partnerskimi, gdzie możemy dumnie czuć się częścią ich organizacji. Sukcesy osiągamy wspólnie, a po porażkach które wszędzie się zdarzają potrafimy się podnieść i rosnąć dalej razem.

Ze względu na nasze indywidualne podejście do Klientów, jasne określenie potrzeb ma etapie nawiązywania współpracy jesteśmy w stanie obsługiwać zarówno małe jak i wielkie floty liczące ponad kilkaset, czy powyżej 1000+ samochodów.

Perfekt Flota Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa

email: info@perfektflota.pl
tel. 22 188 12 70

Dane firmy:

NIP: 5272554726
REGON: 141128660

Kapitał zakładowy: 170 000,00 zł
KRS: 0000289189